28. 3. 2024

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Svátek má Soňa

Dnes je čtvrtek, 28. 3. 2024, 11:07:14

ZÁCHRANA OSOB

Dne 10.června kolem 16h došlo k tragické události na splavu v Rajhradicích. I přes zvýšenou hladinu řeky Svratky zde dva chlapci hazardovali, což se nakonec ukázalo pro jednoho osudné. Byl pohlcen proudy pod splavem. Na místo proto postupně vyjely jednotky HZS, SDH, Policie ČR včetně vrtulníku s termovizí, Vodní záchranná služba a pracovníci Charity. I přes veškerou snahu však byla akce na jeho záchranu neúspěšná a musela být kolem 22:40h přerušena. Další den ráno jsme v 04:56h vyjeli na místo spolu s jednotkou HZS PS Židlochovice a SDH Židlochovice. Po páté hodině ranní jsme provedli na pokyn VZ další monitoring pravého břehu řeky Svratky ve směru do Vojkovic. I přes značně stížené podmínky jsme prohledali určený úsek, ale bez výsledku. Následně byla naše jednotka vystřídána a odeslána zpět na základnu, kam dorazila v 07:47h a byla po vystřídání členů jednotky opět připravena k výjezdu na místo.
Chlapce se podařilo najít až před polednem, kdy byl díky mimořádné manipulaci snížen průtok vody ve Svratce na naprosté minimum. Tělo bylo nalezeno asi 300m před Vojkovicemi pomocí vrtulníku.
I v tento den bylo nasazeno maximální množství osob a techniky jednotek hasičů profesionálních i dobrovolných, jakož i ostatních složek IZS.

Technika: CAS 20 2500/0 - M2Z

Poslední aktualizace: 25. 5. 2018 15:46