26. 4. 2024

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Svátek má Oto

Dnes je pátek, 26. 4. 2024, 19:51:36

TAKTICKÉ CVIČENÍ

Do Rajhradu vyjela jednotka v 8:26h. Byl nahlášen požáru relaxační místnosti v budově hospice sv. Josefa na ulici Jiráskově. Jednotka se dostavila na místo události jako první. Na místě jsme se od velitele cvičení dozvěděly, co je námětem cvičení a o prozatím provedených úkonech zaměstanců. Velitel naší jednotky rozhodl o vystrojení členů určených k průzkumu dýchací technikou a o připojení naší CAS k hydrantovému systému. V průběhu příprav se dostavila jednotka SDH Syrovice s CAS 32 T148. VJ SDH Syrovice se seznámil se situací a bylo mu určeno vyčlenit další členy s dýchací technikou, kteří se připojí k našim členům při průzkumu a připojit jejich cisternu k naší. Zároveň se připravovalo rozvinutí dopravního a útočného vedení do budovy. Těsně před zahájením průzkumu se na místo dostavila jednotka HZS PS Brno-BVV s CAS 20 MAN, jejíž velitel si převzal velení zásahu. Následně jsme společně podnikly průzkum místa, započaly s evakuací pacientů a hasily požár. Byla provedena z naší strany přirozená ventilace. V půběhu zásahu dojížděly další jednotky z prvního a druhého poplachového stupně – HZS PS Židlochovice s CAS 20 IVECO, PS Brno-Lidická s CAS 24 MAN, nový PPLA MAN a VEA MITSUBISHI OUTLANDER, PS Pohořelice s CAS 24 MAN, JSDH Hrušovany s CAS 25 Š706, JSDH Blučina s CAS 25 Š706, JSDH Židlochovice s CAS 20 TATRA 815 Ternno, JSDH Brno-Holásky s CAS 25 Š706. Tyto jednotky byly postupně nasazovány k evakuaci pacientů, k doplnění či vystřídání zasahujících a k dalším činnostem dle pokynů VZ. Po ukončení cvičení bylo cvičení vyhodnoceno a jednotky byly odeslány na základny. Návrat do Holasic v 10.05h.

Technika: CAS 25 3500/0 – M2R + S-7

Poslední aktualizace: 25. 5. 2018 16:16